[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Zwi3rzu
    Classic
    • 2012
    • 27

    Czyli na 100% w mojej nie odebranej jeszcze wystapi taki problem?
    Czy mam przed odbiorem rozmawiac o tym?

    Komentarz

    • Rosomak
      L&K
      • 2011
      • 1365
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Zobacz jak to będzie wyglądało i jak chu...o to rozmawiaj o tym od razu.
      Zmień sobie w profilu dane auta, bo się nie zgadzają...
      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

      Komentarz

      • kazek103
        Rider
        • 2012
        • 351

        Także dotkną mnie ten problem ,choć nie mam gazu . Po wyjeździe wakacyjnym ze sprzętem turystycznym + dwa rowery na haku , obciążenie ok 430 kg tył siadł na maxa parokrotnie przytarłem hakiem na nierównościach. Zgłosiłem problem do Sap i jestem już po pomiarach czekam na decyzję , czarno to widzę bo wyszło 382 mm. Panowie zdecydowałem się na zakup Skody Combi ze względu na jej przestronny bagażnik , tylko w jaki sposób z niego korzystać (nie pracuję w dociepleniach budynków). Wcześniej woziłem się VW bora i nigdy nie miałem takiego problemu z tylnym zawiasem. Koledzy co robić jak będzie odmowa SAP a takiej się spodziewam , może zainwestować w te sprężyny progresywne obecnie są w promocji do końca wakacji.

        Komentarz

        • termit886
          Rider
          • 2012
          • 261
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          382mm to super wynik.Biorąc pod uwagę że trafiali sie tacy którzy mieli i 358mm...
          Jak będziesz miał odmowę to możesz spokojnie zainwestować w te springi progresywne bo ja mamje założone i naprawdę sprawują sie super.

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            U mnie po wymianie przejechane jakies 2kkm w tym troche z bagazem i na oko jest dobrze, nawet nie mierzylem, ale jest wyzej niz kiedykolwiek nawet z pustym bakiem.
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • steel
              Drive
              • 2012
              • 58

              Czy koło zapasowe, lewarek, klucz do kół jest traktowane jako wyposażenie dodatkowe czy standardowe wyposażenie samochodu gotowego do jazdy z LPG?

              Dzisiaj byłem na powtórnym ważeniu samochodu i z tego co się dowiedziałem - że jest za ciężki :roll: ponieważ mam w bagażniku koło zapasowe, lewarek, klucz, komplet żarówek i i teraz miałem zestaw naprawczy. To jest powodem niskiego zawieszenia tyłu a co za tym idzie przód się podnosi bo koło i zbiornik z LPG jest za tylną osią.
              Nie wiem co to ma do rzeczy skoro przód jest w normie a nie powyżej.
              Podobno SAP zakwestionował wagę samochodu.
              Tak z ciekawości zważyłem koło zapasowe z dodatkami które mam w bagażniku i wyszło 22,2kg
              Bez koła tył podniósł się z lewej o 7mm z prawej o 2 mm (Pomiar w ASO przy przebiegu 900km - 359 i 362mm)
              Usłyszałem że decydując się na koło zapasowe, które nie jest w wyposażeniu samochodu z LPG powinienem się z tym liczyć z takimi konsekwencjami.
              Tylko gdzie jest to napisane że nie wolno wozić mi koła zapasowego bo zniszczę zawieszenie?
              Jeżeli nie wolno mi wozić koła to co mogę wozić? balony?
              Teraz pozostało mi dalej czekać na decyzję.

              Komentarz

              • Tatra
                Ambiente
                • 2011
                • 248
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Witam,
                Jak się czyta te wszystkie wymówki ASO/SAP to, ąż człowieka krew zalewa. Nigdzie w warunkach gwarancji nie ma mowy, że decydując się na LPG tak naprawdę ogranicza się zakres napraw gwarancyjnych. Po to LPG montowane było w ASO aby wszystko było OK.
                Jak dla mnie totalna żenada ...

                " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                Pzdr. - 1.6 MPI

                Komentarz

                • TwoB
                  L&K
                  • 2011
                  • 1086
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Zamieszczone przez steel
                  Jeżeli nie wolno mi wozić koła to co mogę wozić? balony?
                  do podobnego wniosku doszedłem jakiś czas temu, po wizycie w ASO gdzie jakieś absurdalne wytłumaczenia podawali... ale najlepiej by te balony były z helem, żeby tył unosiły trochę do góry :roll: ...paranoja
                  SATYNOWA O2 Tour
                  Z pozdrowieniami
                  Bartek

                  Komentarz

                  • Rosomak
                    L&K
                    • 2011
                    • 1365
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Zamieszczone przez steel
                    Usłyszałem że decydując się na koło zapasowe, które nie jest w wyposażeniu samochodu z LPG powinienem się z tym liczyć z takimi konsekwencjami.
                    Istne kurewstwo ze strony SAP I ASO Skody!!!!!!!!!!!!
                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                    Komentarz

                    • Maicroft
                      Moderator
                      S_OCP MemberModeratorr
                      • 2004
                      • 25757
                      • Audi

                      Te wagi to im sie nigdy nie podobaja, oni by chcieli zeby auto wazylo tyle co w homologacji, a zawsze jest ponad 100kg wiecej
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz

                      • obrus
                        Elegance
                        • 2011
                        • 783
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Jak mi się nie uda załatwić tej sprawy, obkleję auto napisami "samochód do wożenia waty"
                        Pamiętacie, kiedyś w necie była fotka Peugeota 307 kombi z napisem o mniej więcej treści, nie kupuj tego samochodu, ciągle się psuje a serwis to bzdura.

                        Komentarz

                        • steel
                          Drive
                          • 2012
                          • 58

                          Zamieszczone przez TwoB
                          ale najlepiej by te balony były z helem, żeby tył unosiły trochę do góry :roll: ...paranoja
                          hehe o takich myślałem...
                          Widząc jak podchodzi ASO to wnioskuję że samochód ma jeździć z pustym bakiem, bez pasażerów i oczywiście kierowcy bo to również jest dodatkowe obciążenie które nie stanowi standardowego wyposażenia.
                          Normalnie żenada. Czy w tym kraju będzie kiedyś normalnie?

                          Komentarz

                          • Rosomak
                            L&K
                            • 2011
                            • 1365
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez steel
                            Normalnie żenada. Czy w tym kraju będzie kiedyś normalnie?
                            Nigdy!!!!!!!!
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz

                            • Tatra
                              Ambiente
                              • 2011
                              • 248
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Witam,
                              Jestem po badaniu prześwitu tylnego zawieszenia - tak oficjalnie Pan (bardzo miły i uprzejmy) w ASO zapisał mój problem.
                              Umawiając się na wizytę zapytałem przy okazji czy PLG i Pb musi być do pełna? - odpowiedź była twierdząca :shock: - prawdę mówiąc po przeanalizowaniu całego wątku z forum spodziewałem się wszystkiego co najgorsze, tzn. , że to LPG + koło w bagażniku i na dodatek kombi więc tak ma być.
                              Miałem 1/1 LPG i ok 1/3 Pb - brakujące litry Pb zastąpiły chyba bańki z wodą.

                              Suma sumarum wynik po pomiarach - 334 mm :wow (słownie: trzysta trzydzieści cztery mm).
                              Nie wiem jak mierzyli i przy użyciu jakich narzędzi, ale wynik mnie powalił.
                              Zwykłą "miarką" mierzyłem i mi wychodziło ok 365-370mm (co prawda mniej miałem płynów w samochodzie, tzn. PB i LPG)

                              Nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca, ale jeśli dalej wszystko będzie tak sprawnie przebiegać to wielki :bow dla tego ASO (tym bardziej, że nie kupowałem u nich auta).

                              Zapytałem czy dealer składając zamówienie na nowy samochód (np. z LPG) ma możliwość zamówienia "mocniejszych" sprężyn - odpowiedź była, że niestety nie.

                              Mam teraz czekać na wiadomość z ASO co dalej. Ponoć całość zlecenia powinna być zrealizowana w ciągu 5-7 dni.
                              Pożyjemy, zobaczymy.

                              Apropos zdjęcia o którym mówił obrus

                              " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                              Pzdr. - 1.6 MPI

                              Komentarz

                              • blackrs
                                RS
                                • 2008
                                • 4826
                                • Superb II combi (3T5)
                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                Zamieszczone przez obrus
                                Pamiętacie, kiedyś w necie była fotka Peugeota 307 kombi z napisem o mniej więcej treści, nie kupuj tego samochodu, ciągle się psuje a serwis to bzdura.
                                jeździła też skoda octavia 2 fl z napisem " ten samochód ściaga w lewo " albo w prawo nie pamietam :P w turbo kamerze był o tym reportaż
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz

                                • FRESH
                                  Drive
                                  • 2012
                                  • 86
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  no i ja mam chyba problem z prześwitem tylego zawieszenia;/
                                  oba zbiorniki zatankowane na max i wynik jeśli dobrze kojarzę 335 albo 353 jak dla mnie to pół biedy bo jeszcze dupą nie szoruje chodź jest na prawdę nisko.

                                  pytanie mam inne bo przy prędkości ok 160 auto zaczyna bujać na boki i mam wrażenie jakbym tracił przyczepność - pływam nie mogąc utrzymać się w pasie drogi;/

                                  problem co ciekawe tylko kiedy jestem załadowany w bagażniku plus tylne 2 miejsca plus 2 zbiorniki paliwa na full. może to mieć znaczenie i winę za to ponoszą sprężyny tylego zawieszenia ??? jeśli dobrze pamiętam mam 1 kropkę białą i 4 brązowe

                                  Komentarz

                                  • obrus
                                    Elegance
                                    • 2011
                                    • 783
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    U mnie śpiewka ze sprężynami, że to przez LPG, ale czekają, co powie SAP. Po drugie, szum wiatru w drzwiach kierowcy przy 70 km/h to normalne, jak i dziura w dywaniku po 20 tys. km. Chyba przestanę być miły.

                                    Komentarz

                                    • Rosomak
                                      L&K
                                      • 2011
                                      • 1365
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez obrus
                                      i dziura w dywaniku po 20 tys. km.
                                      Szum wiatru, to nie jest typowe ale dywaniku Ci nie uznają bo to materiał eksploatacyjny, zwłaszcza po 20kkm.
                                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                      Komentarz

                                      • dargli
                                        Classic
                                        • 2012
                                        • 18

                                        Witam,
                                        W serwisie gdzie zgłosiłem problem ze sprężynami a gdzie nie kupiłem zakichanej Skody rezultat reklamacji był taki abym się bujał z tym od nich. Zgłosiłem reklamację do salonu gdzie kupiłem czyli do Wieliczki.
                                        Tam po wysłaniu DISSA otrzymałem odpowiedź, że SAP życzy sobie wyników pomiarów nacisku na każdą oś.
                                        To są chyba jakieś jaja, że oni nie wiedzą ile ich auto ma nacisku (z pewną dokładnością) :twisted: .

                                        P.S.:
                                        Pomiar tył prawa strona 360 mm
                                        Pomiar tył lewa strona 370 mm

                                        szerokości,
                                        dargli
                                        dargli

                                        Komentarz

                                        • termit886
                                          Rider
                                          • 2012
                                          • 261
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez dargli
                                          Witam,
                                          W serwisie gdzie zgłosiłem problem ze sprężynami a gdzie nie kupiłem zakichanej Skody rezultat reklamacji był taki abym się bujał z tym od nich. Zgłosiłem reklamację do salonu gdzie kupiłem czyli do Wieliczki.
                                          Tam po wysłaniu DISSA otrzymałem odpowiedź, że SAP życzy sobie wyników pomiarów nacisku na każdą oś.
                                          To są chyba jakieś jaja, że oni nie wiedzą ile ich auto ma nacisku (z pewną dokładnością) :twisted: .

                                          P.S.:
                                          Pomiar tył prawa strona 360 mm
                                          Pomiar tył lewa strona 370 mm

                                          szerokości,
                                          dargli
                                          Ja właśnie w wieliczce załatwiałem wyminę springów i nie miałem problemów ale nie obyło się bez ważenia samochodu.Jak chcesz to napisze Ci na pw jakie miałem wyniki i im podaj takie same bo i tak masz taki sam samochód

                                          Komentarz

                                          • bishop
                                            L&K
                                            • 2012
                                            • 1430

                                            Zamieszczone przez dargli
                                            Tam po wysłaniu DISSA otrzymałem odpowiedź, że SAP życzy sobie wyników pomiarów nacisku na każdą oś.
                                            Planowana zagrywka , może się zniechęcisz i nie będziesz im więcej d... zawracał :diabelski_usmiech

                                            Zamieszczone przez termit886
                                            Ja właśnie w wieliczce załatwiałem wyminę springów i nie miałem problemów ale nie obyło się bez ważenia samochodu.Jak chcesz to napisze Ci na pw jakie miałem wyniki i im podaj takie same bo i tak masz taki sam samochód
                                            Wstaw na forum , może inni skorzystają , a wyniki i tak wszyscy powinni mieć podobne, w końcu te ten sam samochód , tylko z zadkiem na ziemi

                                            Komentarz

                                            • dargli
                                              Classic
                                              • 2012
                                              • 18

                                              Tylko oni chcą z pieczątką punktu pomiarowego np. złomnicy i tak jak pisali poprzednicy pomiar z pełnymi bakami.
                                              Nie zamierzam się zniechęcić ale kur..icę mam.
                                              dargli

                                              Komentarz

                                              • bishop
                                                L&K
                                                • 2012
                                                • 1430

                                                Zamieszczone przez dargli
                                                Tylko oni chcą z pieczątką punktu pomiarowego np. złomnicy i tak jak pisali poprzednicy pomiar z pełnymi bakami.
                                                Nie zamierzam się zniechęcić ale kur..icę mam.
                                                Pier...j im kluczyki na stół , niech sobie jeżdża po złomiarzach dupiażach, i zbieraja pieczątki, a jak chcą pełne baki to niech zaleją , potem niech sobie spuszcząją, albo Kryśka z recepcji niech se siądzie w bagażniku
                                                Jak czytam to mi się nawet podnosi ciśnienie :twisted:

                                                Komentarz

                                                • termit886
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 261
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Zamieszczone przez dargli
                                                  Tylko oni chcą z pieczątką punktu pomiarowego np. złomnicy
                                                  Ja załatwiłem to tak że zważyłem i podałem im wynik przez telefon bo powiedziałem że nie będę do nich dwadzieścia razy jeździł po 100km bo mają takie widzimisie, bo do baku nie sikam... i nie musiałem im nic pokazywać na piśmie... Z którym gościem to załatwiasz????

                                                  [ Dodano: Wto 28 Sie, 12 08:10 ]
                                                  Ja jak ważyłem to pomiary wyszły następująco:

                                                  Przód - 700kg
                                                  Tył - 620 kg.
                                                  Całość - 1320 kg.

                                                  Spokojnie podaj im takie wartości bo nie ma sensu jeździć bo wyjdzie Ci to samo.

                                                  Komentarz

                                                  • Maicroft
                                                    Moderator
                                                    S_OCP MemberModeratorr
                                                    • 2004
                                                    • 25757
                                                    • Audi

                                                    bishop, Procedura pomiarowa z ELSY przewiduje auto z pelnym obiazeniem, moga to byc pelne zbiorniki, moze to byc odpowiednik w postaci wlanej wody do plastikowych pojemnikow. W ELSIE jest nawet przelicznik. A co do wagi, im ciagle chodzi o to ze wychodzi za duzo. Ile macie mase auta w dowodzie rejestracyjnym 1320kg dla 1.6 :?: :wink:
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...